Axa z Topolové aleje "Elly"

matka: Tonča z Javorové aleje
otec: Cir z Šatavy
* 14.6.2002 - Ϯ 21.1.2014


Ellynka byla má první a jedinečná! S ní jsem se vše učila, s ní jsem prožívala svá "poprvé" v lovecké kynologii a ve světě výmarských ohařů. Ona mne provázela a doprovázela. Byla zakladatelkou mé chovné stanice a vždy zůstane v mém srdci pro svoji povahu, pro svůj temperament i laskavost. Pocházela z ryzí české krve, která zde byla chována posledních x desítek let. Dala nám 2 krásné vrhy A, B a v těchto potomcích bude žít dál a dál.

 

"Po 11 letech, 7 měsících a 7 dnech nás v noci 21.1.2014 opustila má milovaná Elly (Elča, Eluška, Elinka, Elíši, Ejinečka, Lisbeth). Byla moje první a nejlepší na světě, moje neuvěřitelně silná bojovnice, moje parťačka za všech okolností, moje ne...poslucha neposlušná, moje palice dubová, můj věčný marůdek, ale především moje věřná a milující holčička. Teď už bude navždy zdravá, už ji nikdy nic nebude bolet a já doufám, že jí bude v nebíčku stejně tak dobře jako ji bylo s námi. "Ejinko moje milovaná, budeš nám tu moc chybět. Pěkně tam nahoře prožeň všechny kočičky, zajíčky a včeličky...snad se spolu ještě někdy setkáme a přiběhneš ke mně stejně vesele, jako jsi to vždy dělávala. NIKDY NA TEBE NEZAPOMENEME!" :-(

 

Byla to temperamentní a vyrovnaná fenka s výbornou povahou, vynikajícím nosem a obrovskou chutí k práci. Při výcviku byla velmi tvrdá a sebevědomá. Mezi další výborné povahové rysy patřila její nebojácnost a absolutní klid po ráně. Byla také velmi ostrá na škodnou.

VÝSLEDKY ZKOUŠEK
11.9.2004 - SVP I. cena, I. ročník Memoriálu Miroslava Schüllera v Miloticích
09.10.2004 - PZ I. cena, PZ ohařů a malých plemen ve Slaviboři